Важливе

Category Archives: Молоді митці

Розмова з художницею Анастасією Гавриляк

Дещо із життя Нехай ця історія розпочнеться з того, що Анастасія Гавриляк – художниця і графічна дизайнерка з Тернополя – кинула університет. Це, звісно, не заклик покидати свій університет і не «єдино-правильна формула» старту у мистецтво, але це був вибір самої мисткині. І, можливо, відчайдушне поривання до знань й натхнення у світі великому й незбагненному дали таки більше для молодої ... Read More »

Юрій Ліщук: «Поезія – це явище, яке постійно перебуває в процесі змін»

Поспілкувалися про поезію і її місце в нашому житті із Юрієм Ліщуком – поетом, перекладачем і фотографом «родом із Тернополя, а корінням із Львівщини». Поет є засновником літпроєкту «Галицький Трикутник». Брав участь у Форумі Видавців (2018, 2019) та Семінарі Творчої Молоді (2019, 2020). Вірші Юрія перекладено англійською та боснійською мовами. Розкажи, будь ласка, про молоду тернопільську поезію. В чому її ... Read More »

Мистецтво та екзистенційні посили стипендіантки Товариства угорських митців Закарпаття – Олівії Жігов

У 2019 році Товариство угорських митців Закарпаття образотворчого та прикладного мистецтва імені Імре Ревеса оголосило конкурс на одноразову стипендію для закарпатських митців, які володіють угорською мовою та молодші 30-ти років. Першою стипендіанткою стала Олівія Жігов. Закарпатська художниця та керамістка, окрім грошової премії, отримала можливість брати участь у спільних виставках Товариства. І першою, на якій Олівія представляла свої роботи, була виставка ... Read More »

Будинкам також потрібен грим

У Львові перетинаються дві паралельні реальності, місто виконує поперемінно кілька ролей, швидко змінюючи свій зовнішній вигляд, аби догодити туристам, які обожнюють його готичним, ренесансним, бароковим. Проте, це ще далеко не всі його образи. Там де закінчується бруківка і пульсують асфальтовані артерії міста – буденність змиває грим. Вулички обліплені старезними панельними багатоповерхівками, звідусіль випинаються кістяки закинутих промзон і заводів. Катастрофічно бракує ... Read More »

Іванна Захаревич: “Натхнення черпаю від Бога, людей та світу”

Якось мені подарували маленьку книжечку “Людину можна обійняти словом” видавництва Українського католицького університету з цитатами Владики Бориса (Гудзяка), дбайливо укладену Іванкою Захаревич. Тоді це ім’я якось так закарбувалося в моїй пам’яті, бо добірка справді була хороша. Згодом, натрапивши випадково на вірші на Facebook-сторінці свого доброго друга Ігоря Медведя, знову побачила підпис “Іванка Захаревич”. Згадала цитатник і … вирішила дізнатися про ... Read More »

Гурт «ПашКо Бенд»: Насправді все просто: хочеться – роби…

В Україні з кожним роком з′являється все більше нових гуртів, які грають гарну  українську музику. Одним з таких гуртів є колектив «ПашКо Бенд» зі  Львова. Ці молоді хлопці популяризують українську пісню, звертаються до народних мотивів, займаються благодійністю. Ваш гурт досить молодий. Що стало поштовхом для його створення? Павло: Поштовхом просто було саме бажання щось творити і творити щось нове і ... Read More »

Художник Micro Cuts: « Я був кухарем, та на піку своєї кар`єри покинув усе та став художником».

Його світ- це поєднання чорного та білого кольорів. Завдяки цьому, у своїх роботах він відкидає усе зайве та залишає саму суть. Переїхавши з Запоріжжя до Львова, Максим розпочав свою творчість, не маючи профільної художньої освіти. Він не вірить у існування натхнення та завжди наполегливо працює над своїми проектами. 2014 року, Максим кардинально змінив своє життя ,та покинув перспективну кар`єру шеф-кухаря, ... Read More »

«Гербарій», як спосіб самовираження

Цих львівських митців вже сміливо можна назвати яскравим і творчим словом «богема». Дуже різні та самодостатні вони об’єдналися у літературну спілку «Гербарій». І тепер діляться своїми творчими здобутками, черпаючи одне в одному натхнення та мотиви для нових поезій. Ми поспілкувалися із  Вірою Весною, Анною Ліс, Дарою Бук та Андрієм Рубцовим аби дізнатися про творче закулісся їхньої молодіжної та креативної спілки. ... Read More »

Літературний клуб “Поетквартал” об’єднує молодих поетів України

Нещодавно Івано-Франківськ став столицею *poetkvartall (ПОЕТКВАРТАЛу). З’їзд-презентація всеукраїнського літературного клубу “Поетквартал” відбулася у вільному кафе “Станція”. Послухати поетів прийшло чимало франківців. Ініціатор “Поеткварталу” – поет, журналіст, керівник літстудії “Бистрінь” Олександр Букатюк. Поеткварталівці — наче різні світи, стихії, які об‘єдналися заради спільної цілі: розвивати українську літературу, влити в неї молоде вино. Учасники та засновники Поеткварталу: Олександр Кучеренко, Микола Антощак, Мирослава Гордєєва-Мельник, ... Read More »

Олена Четвертак: “Найголовніше – це подолати страх”

З Оленою Четвертак ми познайомились влітку 2013 року в Криму. Тоді я дізналася, що вона художниця, але не знала про її творчість нічого. І от, коли настав час прощатися, вона підписала мені листівку. І не просту – на ній була зображена репродукція однієї з її робіт. І…і я закохалася в її творчість. Повернувшись додому, засіла за Інтернет-пошук і за якийсь ... Read More »

passion for discovery.