Важливе

Category Archives: ARTсуміш

Love Story на сторінках давньогрецьких міфів

Найгарячішою темою від найдавніших часів до сьогодення залишатиметься тема кохання. У творах філософів та літераторів античності романтичні сюжети займають далеко не останнє місце. За допомогою міфологічних образів вони намагались передати тогочасні уявлення про любов, адже по міфах Стародавньої Греції можна відтворити картину світу у поданні її стародавніх жителів. Олімпійські боги були схожі на людей і стосунки між ними нагадували відносини ... Read More »

Короткий гайд як не схибити, обираючи між «О» та «А»

Ми впевнені, що серед наших читачів немає тих, хто вводить запит в пошуковику: «як правильно Моне чи Мане?». Адже ви знаєте, що це два різних художника. Хоча не тільки схожість прізвищ об’єднує митців. По-перше, Клод Моне і Едуард Мане входять в коло імпресіоністів. По-друге, вони обидва французи. По-третє, вони не тільки жили й творили в один час, а ще й ... Read More »

Мистецьке буття художника на Таїті

«Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?» Поль Гоген У 1919 році англійський письменник Сомерсет Моем видав свою книгу «Місяць і мідяки». У ній молодий чоловік, також письменник, розповідає про життя так званого Чарльза Стрікленда, який в один момент зрікається своєї сім’ї, усього, що становило його повсякденну реальність, та їде у Париж, аби стати художником. Ця розповідь є ретроспективною, ... Read More »

Як жартували у середньовіччі: Тіль Уленшпіґель і Лис Ренар

Може здатись, що  Середньовіччя – не найкращий час для жартів. У більшості з нас цей період історії людства аж ніяк не асоціюється з веселим карнавалом: постійні війни і смерть, антисанітарія і епідемії небезпечних хвороб, неосвіченість і застій у науці та техніці. А ще – особливий теологічний світогляд тодішньої людини, яка бачила життя як шлях випробувань  та жертв. Звучить не дуже ... Read More »

10 причин відвідати острів Джа

До кінця літа лишилося зовсім мало. Саме час загадати про те, куди варто поїхати відпочити. Літо 2020 року для нас незвичне тим, що закриті майже усі кордони. Власне, через це ми і маємо прекрасну можливість дослідити нашу країну. Хто сказав, що в Україні немає нічого особливого? Одне із наймальовничіших і недоторканих місць – острів Джарилгач. Тут можна знайти відпочинок на ... Read More »

Чому ми довіряємо блогерам більше, ніж журналістам?

Сучасний світ настільки інформатизований,  що у ньому людина не здатня щодня  осмислювати  і «переварювати» всю  ту інформацію, що до неї поступає. В цьому світі у людини зростає потреба не у простій поінформованості,  а у розтлумаченні. Коли з усіх сторін приходять десятки повідомлень про чергову «подію» у світі, користувачам життєво необхідно стає поділитись, обговорити і найголовніше – зрозуміти. Такий набір неймовірних ... Read More »

Майдан, Укрзалізниця та морське узбережжя: в чому втілена Україна

Чи замислювались ви над тим, якими конкретними речами чи явищами можна виразити українську культуру?  Те, що спаде вам на думку після цього запитання,  називається символами. Вони  формуються у нашій свідомості не тільки під  впливом історичних подій, потрясінь та нашої ментальності. Вони  залежать і від особистого життєвого досвіду кожної окремої людини. Тому стосуються як чогось величного, що впливає на хід історії ... Read More »

Простір для діалогу з митцем Миколою Кристопчуком

Що ми уявляємо, коли говоримо про майстерню художника? Погодьтеся, сполучення таких слів викликає дещо зромантизоване уявлення, яке породжує певні стереотипи. А вони створюють ілюзію всебачення і всерозуміння. Проте це ж всього лише ілюзії. Так було і зі мною, коли вперше потрапила до майстерні Миколи Кристопчука. Ми прибули туди із племінницею художника Соломією Кристопчук, я мала описати і сфотографувати деякі картини. ... Read More »

Безкоштовні фотостоки

Аби матеріал виглядав довершеним, а сайт професійним автори використовують ілюстрації.  Не завжди є час робити світлини самостійно, а з пошуком платформи, де можна було б знайти ці картинки чи фото часом виникають проблеми. Багато фотостоків мають тільки платні ілюстрації, але є й такі, де можна завантажувати фото у хорошій якості абсолютно безкоштовно. Нижче – десять найпопулярніших безкоштовних фотостоків. Behance behance.net ... Read More »

Як покращити свою мову?

Карантин – чудова нагода зайнятися самовдосконаленням. Незабаром (віримо в це) ми знову будемо спілкуватися із друзями вербально, а не через месенджери. Слово – основний інструмент спілкування. А культура мовлення – віддзеркалення і культури мислення, і ерудованості, і інтелігентності кожного з нас. Як не плутатися у думках, чітко й зрозуміло говорити, позбутися слів-паразитів та ситуацій, коли «слово вилетіло з голови»? Здивуй ... Read More »

passion for discovery.