Пам’ятаєте, як у «Кульбабовому вині» Рея Бредбері, головний герой Дуглас Сполдінг піднявшись на дідову вежу «викликав» літо? Простими рухами рук і добряче дмухаючи повітрям Дуг змусив зникнути з неба зірок, викотити сонце, розбудити усіх мешканців маленького містечка і привітати з першим днем літа. Він, ніби справжній режисер, який готував сцену і акторів до чудового, чарівного дійства, завдаючи добрий настрій і особливу атмосферу для усіх навколо. Уявляєте собі таку ситуацію у реальному світі? Так чи ні, впевнена, більшість хотіла б опинитися на місці Дугласа, та мало хто повірить, що це можливо. Постараюсь впевнити Вас у цьому і хоч на крок приблизити до незвичайного імпровізаційного театру, де місце, час і тему, обираєте і створюєте, Ви, любий глядач!
«Імпровізація – це не театр, це стиль життя і кожен може щось з цього взяти»
Дарія Малиць
Всього кілька місяців тому, у Львові народилася нова імпро група, з дуже «теплою і затишною» назвою «Пан Коцик», завдяки якій жива форма театру розвиватиметься з неабиякою швидкістю!Імпровізаційний театр, ще не є дуже поширеним в Україні, у Львові, де театральний світ неабияк наповнений як новинками, так і традиційними сюжетами, існує вже дві імпро групи: SerYozno і Пан Коцик. До речі, якраз SerYozno і є хрещеним батьком Коцика, який зібрав талановитих молодих людей і познайомив їх з імпровізацією, а в особливих колах це називається «поширив іmprov вірус».
(
Ми всі одна велика сім’я! Це мені дуже подобається, бо я знаю, що є група людей, якім не все одно і вони знають, що хочуть в цьому житті: постійно дізнаватись щось нове і розвиватись. От ми – імпро-сім’я!
Іван Брусак
Таку форму театру творять як актори, так і глядачі, при чому саме тут і зараз, без попереднього сюжету, сценарію і декорацій. Режисером у цьому дійстві є усі: актори люб’язно просять глядачів назвати їм місце і час, а потім без підготовки, домовленостей з партнерами по сцені, миттєво починають творити свою виставу, де слова і дії народжуються випадково і незвичайно. Спостерігати за цим імпро світом неабияк цікаво, адже у ньому можливо усе!
«Ми зовсім не маємо часу для підготовки, глядач каже нам місце і це є поштовхом почати сценку, треба миттєво придумати собі образ ,проблему, знайти її вирішення.»
Анна Деркач
(перші репетиції)
Вперше почувши про імпро від поспішаючої на репетицію подругу(на яку іmprov вірус вже подіяв) , я задалась питанням, нащо репетирувати для імпровізації? До речі, це певно найпоширеніша оманлива думка серед людей, для яких імпро – щось нове. Насправді ж, лише завдяки довгим годинам репетицій актори вчаться цій майстерності.
Імпро в якомусь роді стрес. Ми такі собі мазохісти. Мазохісти люблять коли їм болить. Для мене стрес – це круто! На сцені ти можеш робити все що завгодно, бути будь-ким.
Ростик Лоза
(відкрита репетиція)
Для акторів неабияк важливо вміти забувати на сцені про все, вийти з рамок комфорту (але в той ж час почуватися комфортно, як зауважив один з учасників Пана Коцика), відчувати партнера, вловлювати його ідею, думку (певно буде дивно, якщо кожен імпровізуватиме про своє), вміти бути безтурботною і грайливою, як дитина. Не варто забувати про те, що актори мусять бути обізнаними в різних сферах життя, адже хто знає, яку тему обере їм глядач!
«В імпро завжди треба казати «Так!» і ніколи не можна відмовляти глядачу, чи змінювати тему. Якщо він каже: «Ти балерина!», то ти стаєш балериною.»
Іван Брусак
(виступ пана Коцика на Active Citizen Camp)
Скільки не говорити чи писати про імпровізаційний театр, все рівно не передаси ту неймовірну атмосферу, зв’язок глядача з акторами, енергетику і надзвичайну порцію гарного настрою від участі в імпро! Як то кажуть, краще один раз спробувати, ніж сто разів слухати. Впевнена, що імпро не лишить Вас байдужим і Ви щоразу повертатиметесь в місце, де керувати «світом» можете Ви, де можна побажати все, що завгодно і Вам це подарують, де дорослі радіють і веселяться, як діти, де все щиро, весело і трошки казково!
(перший виступ)
« В майбутньому було б добре поширити імпро по всій Україні, аби організовувати фестивалі, займатися з дітьми з дитбудинків, з працівниками з різних установ…Імпро затягує! »
Іван Брусак
Офіційні сторінки Пана Коцика в соц.мережах:
https://www.facebook.com/pankotsyk
Автор: Ревіде Зіятдінова
Фото надані автором публікації