Важливе
Юрій Макаров: Шевченко передбачив розвиток мистецтва на 200 років вперед

Юрій Макаров: Шевченко передбачив розвиток мистецтва на 200 років вперед

   На Форумі видавців завзяті читачі відкривали для себе сучасного Кобзаря. Виявилося, що Шевченко не тільки належав до новаторської малярської традиції, але також передбачив як розвиватиметься мистецтво сьогодні. Дізнавалася про оновленого Тараса Григоровича і наша позаштатна кореспондент Оксана Бабенко.

 Під час Форуму видавців до Львову завітав відомий ведучий, письменник, автор численних документальних фільмів Юрій Макаров. Журналіст приїхав з метою презентувати нову  нестандартну збірку «Мій Шевченко» до створення якої також долучилися українські письменники Марина Гримич, Любко Дереш, Євгенія Кононенко та Андрій Курков. Ця збірка дає сучасне осмислення Шевченка, подає Кобзаря не як застарілу емблему, а формує нове бачення його постаті і творчості.

  На зустрічі з людьми Третього віку, що відбулася у драматичному театрі імені Лесі Українки, Юрій Макаров особливу увагу приділив новому трактуванню образа Тараса Шевченка. Порівнявши картини Шевченка з творчістю провідних європейських художників того часу,  Макаров наочно довів, що Тарас Григорович не тільки був в авангарді тогочасного малярства, але став передвісником постмодернізму.

У відомій, «програмній» картині Шевченка «Катерина» досвідчені художники вбачають певне порушення пропорцій. На думку Макарова, Шевченко порушив канони малярства не випадково, а хотів  підсилити контрастність картини, наближаючи її до традицій українського бароко, іконописної традиції. Тобто сміливе експериментаторство картини наближає її до пошуків сучасних постмодерністів.

DSC_0831

  Окрім публіцистики про Шевченка, Юрій Макаров презентував нову книгу «Genius Loci» яка за словами письменника є частково біографічною, бо у сюжет вплетені реальні відомості про життя батьків автора.

DSC_0813

  Автор: Оксана Бабенко