Важливе
Несподівано доросла книга Джоан Роулінг

Несподівано доросла книга Джоан Роулінг

Досі багато поттероманів не ймуть віри, що епопея про хлопчика-чарівника, що вижив, закінчилася. З іменем Гаррі Поттера пов’язують багато цікавого: від першої книги дитинства до першої закоханості в персонажів роману.

А що вже говорити про ДжоанРоулінг – жінку, яка познайомила з магією мільйони юних читачів. На серії її книг виросло не одне покоління і після завершення поттеріани вони не могли подумати, що мама «Гаррі Поттера» подарує світові набагато серйознішу книгу.

27 вересня 2012 року у видавництві Little, BrownandCompany вийшов роман ДжоанРоулінг, орієнтований на дорослу аудиторію.Ця перша ластівка отримала назву «Несподівна вакансія» і присвячена чоловікові авторки.

Колоритний та оригінальний переклад українською мовою забезпечило видавництво Івана Малковича «А-ба-ба-га-ла-ма-га», а саме Віктор Морозов та Тарас Малкович.

VACANCY_6-700x466

За перші дні продажу книга Роулінг очолила списки бестселерів найбільших книгарень Великої Британії та США. На жаль, подібного ажіотажу в Україні роман не викликав. Зі слів Івана Малковича, у нас книга погано продається, хоч і вартує значно більшого.

Події розгортаються в невеличкому містечку Пеґфорд, в якому все майже ідеально, якщо не враховувати неблагополучного району під назвою Поля.Історія починається зі смерті члена місцевої ради БарріФербразера, що послужило каталізатором для всіх подальших ситуацій. Знайомство з іншими героями роману відбувається якраз у вигляді відображення реакції на його кончину. В міській раді Пеґфорда з’являється, винесена в назву роману несподівана вакансія, виникає необхідність проводити довибори.

В підсумку формується дві сюжетні лінії. Перша – довкола претендентів на крісло померлого Баррі. А друга – більше стосується їхніх дітей. На них і ґрунтується основна проблематика «Несподіваної вакансії» : конфлікт поколінь та співіснування людей різного віку в одному соціумі. Класична та типова ситуація, у якому взаємне нерозуміння одне одного, тиск з боку сильнішого характером (не обов’язково дорослого) і фізичною силою, ненависть ніяк не залежать ні від фінансового стану, ні від суспільного статусу, і так чи інакше впливають на вчинки та дії героїв.

ДжоанРоулінг протиставляє та в той же час порівнює два абсолютно різні світи: дорослий та підлітковий. Світи різних поглядів, ідеалів та методів досягнення мети. При тому вони обидва повні вад та недоліків.

Стосовно фіналу хотілося б зберегти інтригу. Але все  ж скажемо, він – трагічний. Проте, виходячи з усіх подій, які відбуваються протягом всієї історії, це цілком очікувано та очевидно. Роулінг через головних героїв книги подає читачеві чимало уроків. Безперечно, є чимало речей, які можуть аж ніяк не сподобатися. А саме: жорстока правда, адже авторка відкриває очі на реально важливі соціальні проблеми сучасності, знімає рожеві окуляри спокою і вдало втримує увагу кожного на необхідних акцентах.

Книжка читається із захватом і нетерпінням,певною мірою в напрузі – як пригодницький роман із закрученим сюжетом.Роулінг вміло та майстерно складає для читача загальний пазл-фон історії та причин тих чи інших дій героїв. Спершу можна дещо губитися в усіх представлених в першому розділі героях, але далі ви поєднуєтесь з книгою, переймаєтесь ідеєю і рухаєтесь за вказівками автора. Всі дійові особи, їхні думки і вчинки стають на свої місця, і виявляється, що ніщо не було зайвим.

Автор: Марія Глушко