Важливе

Category Archives: Молоді митці

Будинкам також потрібен грим

У Львові перетинаються дві паралельні реальності, місто виконує поперемінно кілька ролей, швидко змінюючи свій зовнішній вигляд, аби догодити туристам, які обожнюють його готичним, ренесансним, бароковим. Проте, це ще далеко не всі його образи. Там де закінчується бруківка і пульсують асфальтовані артерії міста – буденність змиває грим. Вулички обліплені старезними панельними багатоповерхівками, звідусіль випинаються кістяки закинутих промзон і заводів. Катастрофічно бракує ... Read More »

Іванна Захаревич: “Натхнення черпаю від Бога, людей та світу”

Якось мені подарували маленьку книжечку “Людину можна обійняти словом” видавництва Українського католицького університету з цитатами Владики Бориса (Гудзяка), дбайливо укладену Іванкою Захаревич. Тоді це ім’я якось так закарбувалося в моїй пам’яті, бо добірка справді була хороша. Згодом, натрапивши випадково на вірші на Facebook-сторінці свого доброго друга Ігоря Медведя, знову побачила підпис “Іванка Захаревич”. Згадала цитатник і … вирішила дізнатися про ... Read More »

Гурт «ПашКо Бенд»: Насправді все просто: хочеться – роби…

В Україні з кожним роком з′являється все більше нових гуртів, які грають гарну  українську музику. Одним з таких гуртів є колектив «ПашКо Бенд» зі  Львова. Ці молоді хлопці популяризують українську пісню, звертаються до народних мотивів, займаються благодійністю. Ваш гурт досить молодий. Що стало поштовхом для його створення? Павло: Поштовхом просто було саме бажання щось творити і творити щось нове і ... Read More »

Художник Micro Cuts: « Я був кухарем, та на піку своєї кар`єри покинув усе та став художником».

Його світ- це поєднання чорного та білого кольорів. Завдяки цьому, у своїх роботах він відкидає усе зайве та залишає саму суть. Переїхавши з Запоріжжя до Львова, Максим розпочав свою творчість, не маючи профільної художньої освіти. Він не вірить у існування натхнення та завжди наполегливо працює над своїми проектами. 2014 року, Максим кардинально змінив своє життя ,та покинув перспективну кар`єру шеф-кухаря, ... Read More »

«Гербарій», як спосіб самовираження

Цих львівських митців вже сміливо можна назвати яскравим і творчим словом «богема». Дуже різні та самодостатні вони об’єдналися у літературну спілку «Гербарій». І тепер діляться своїми творчими здобутками, черпаючи одне в одному натхнення та мотиви для нових поезій. Ми поспілкувалися із  Вірою Весною, Анною Ліс, Дарою Бук та Андрієм Рубцовим аби дізнатися про творче закулісся їхньої молодіжної та креативної спілки. ... Read More »

Літературний клуб “Поетквартал” об’єднує молодих поетів України

Нещодавно Івано-Франківськ став столицею *poetkvartall (ПОЕТКВАРТАЛу). З’їзд-презентація всеукраїнського літературного клубу “Поетквартал” відбулася у вільному кафе “Станція”. Послухати поетів прийшло чимало франківців. Ініціатор “Поеткварталу” – поет, журналіст, керівник літстудії “Бистрінь” Олександр Букатюк. Поеткварталівці — наче різні світи, стихії, які об‘єдналися заради спільної цілі: розвивати українську літературу, влити в неї молоде вино. Учасники та засновники Поеткварталу: Олександр Кучеренко, Микола Антощак, Мирослава Гордєєва-Мельник, ... Read More »

Олена Четвертак: “Найголовніше – це подолати страх”

З Оленою Четвертак ми познайомились влітку 2013 року в Криму. Тоді я дізналася, що вона художниця, але не знала про її творчість нічого. І от, коли настав час прощатися, вона підписала мені листівку. І не просту – на ній була зображена репродукція однієї з її робіт. І…і я закохалася в її творчість. Повернувшись додому, засіла за Інтернет-пошук і за якийсь ... Read More »

Дарія Альошкіна: «Намагаюся щодня робити щось творче»

Їй підкорюються лід і камінь, світло і тінь, фарби і папір. Ця вродлива жінка – режисер новаторського українського театру «ДИВ», щорічний учасник конкурсу льодових скульптур у Львові, а крім того мама трьох дітей. Майстриня із Поділля Дарія Альошкіна розкриває грані своєї мистецької діяльності й містичної творчості та ділиться секретами, як усе встигати. У Вас стільки захоплень: і театр, і скульптура, ... Read More »

Мелодії Львова у розмові з вуличними музиками

 На вулицях Львова, можна зустріти багатьох вуличних музикантів, які заворожують своєю музикою. Серед них колектив «RoyalQuartet», який складається з чотирьох  молодих та талановитих людей. Оля, Юра, Мирослав та Юра поділилися з нами своїми враженнями від виступів на вулиці та розказали про свій колектив.  –          Розкажіть, ви десь навчаєтесь? –          Ми вчимось у Дрогобицькому  музичному училищі, зараз  саме його закінчуємо.Можливо, в ... Read More »

Ярослав Федорчук: «Стаючи дорослим, важливо не загубити іскру дитинства: запах квітів, свіжого хліба, Різдва, села, лісу»

Ярослав Федорчук – актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, учасник проекту «Перша сцена сучасної драматургії «Драма UA». Бесідуємо про новаторство у театрі та драматургії, творчу кухню акторів: як  тамувати  хвилювання перед виступом і адаптуватися  після гри  негативної ролі. Дивіться інтерв’ю з посиланням – Інтерв*ю з актором Ярославом Федорчуком Read More »

passion for discovery.